Polícia varuje: protivojnoví štváči volaním po mieri šíria ruskú propagandu

11. októbra 2022, luna5, Nezaradené

Vtipy o policajtoch  boli a zrejme aj stále budú  vďačným zdrojom zábavy. Bolo to tak za socializmu ,je to tak aj teraz. Uznajte však sami, že toto tu už s čímsi hraničí.  Sú naozaj niektorí z nich  takí hlúpi alebo len takí horliví?

Polícia Slovenskej republiky vydala na svojom facebookovom aj instagramovom účte varovný status, v ktorom informuje o mimoriadne zákernom hoaxe. Protivojnoví štváči vyzývajú účastníkov vojny na Ukrajine k mieru, čím vlastne zákerne šíria ruskú propagandu

V preklade: 

Ľudia ktorí chcú mier , v skutočnosti  pomáhajú Rusku. Keby bol teraz mier  dojednaný , tak by to bola v skutočnosti kapitulácia Ukrajiny, a tá by mohla viesť k rozpadu Ukrajiny ako suverénneho štátu.

Polícia SR odporúča, že treba vo vojne pokračovať dovtedy, kým nebude Rusko úplne porazené.

Policajti spomínajú aj  teroristický akt na Kerčskom moste a naznačujú, že tento akt bol potrebný . Súčasne sú pohoršení z reakcií tých, ktorí sa netešili z tohto teroristického  aktu. Pozastavujú sa nad tými, ktorí  vyzývajú  k mieru, takí ľudia  to totiž nemôžu  myslieť úprimne, ale šíria ruskú vojnovú propagandu.  Polícia uvádza, že Rusko považuje Slovensko za svojho nepriateľa a vedie voči nám hybridnú vojnu, hoci my proti Rusku vojnu nevedieme. Stačí, že  posielame Ukrajincom zbrane a odovzdali sme im na boj proti Rusku aj veľkú časť našich vlastných zbraní a munície.