Založ si blog

Všetko zakázané láka

Všade na svete žijú ľudia so zdravým rozumom a potom takí, ktorým to nedopaľuje. Dôležité je, ktorá skupina prevyšuje  medzi tými, čo krajinu spravujú. Iné krajiny nás teraz nemusia zaujímať, ale na  Slovensku je to dnes v tomto smere  jasné. Začalo to covidovým šialenstvom a predovšetkým cirkusom okolo očkovania.  Dobre, dali sme sa  vtiahnuť do hry mocných, veď celý svet bol v šoku.  Mocní sveta však zabudli,  že donucovanie nerobí nikdy dobrotu, len v ľuďoch vzbudí  odpor. Vládna moc na Slovensku  v strachu reagovala umlčovaním kritikov, represiami ,neumožnili  diskusiu medzi odborníkmi z dvoch opačných pólov. A tak si ľudia začali hľadať  všelijaké často skutočne  pochybné informácie na internete.  Podobne je to teraz  aj s Ukrajinou, namiesto  toho, aby nás nechali vybrať si a rozhodnúť sa slobodne,  aby  sa uverejňovali  správy rôzneho typu ,pohľad z oboch strán, rozhodli sa médiá ovládané finančnými skupinami a poplatné vládnej moci    zverejniť, čo uznajú za vhodné  .Namiesto serióznych správ nás kŕmia  nezmyslami, ako je ten, že Rusi sami ostreľujú  jadrovú elektráreň na území, ktoré už dávno ovládajú. 

A tak zase musíme  uspokojovať svoju túžbu po pravde  hľadaním alternatívnych zdrojov  a čoraz viac  v nás rastie hnev a ak to bude ešte dlhšie pokračovať, para raz vyfučí von.  

Zdôrazňujem opäť, že vojna je zlo a nemala sa začať. Ale že poniektorí sa nenecháme kŕmiť  umelou stravou , ale  rozmýšľame po svojom, snažíme sa vidieť veci pestrofarebne a nielen z jedného uhla resp. čierno- bielo , že rozmýšľame o príčinách a možných dôsledkoch  z nadhľadu a nepozeráme sa na konflikt očami zakrvavenými od hnevu, na tom nie je nič zlé, práve naopak.  Žili sme si tu na Slovensku celé desaťročia v relatívnom pokoji, však napokon,  je to aj o mentalite. Slováci sú závistliví ,ale aj skromní, pracovití. Možno aj ľahko ovplyvniteľní. Alebo už chceme mať len jednoducho pokoj svätý. Predtým tu bola normalizácia, teraz amerikanizácia a europeizácia. No sme  ticho, lebo potrebujeme prežiť. A práve snahu ľudí  o prežitie využívali vládnuce triedy od nepamäti vekov. Zavalili tých dole prácou,  a tí dreli  a dreli, platili dane, živorili … nestačili popri ťažkom živote myslieť a ak aj mysleli, nemali dosť síl vzoprieť sa. Len keď už bolo veľmi zle, postavili sa na odpor, ako to urobil napríklad  klasik Spartakus. Aj dnes by sme veru  potrebovali takého  rozumného  Spartakusa.

Pár poznámok k nedávnemu prieskumu, ktorý vyvolal rozruch, hoci nebol prekvapujúci

25.09.2022

Nedávny prieskum ukázal, že väčšina slovenskej verejnosti by chcela, aby vo vojnovom konflikte zvíťazilo Rusko. Myslím si, že percento „prorusky“ orientovaných by bolo ešte vyššie, ale ľudia sa dnes boja vyjadriť názor. Slovo prorusky je v úvodzovkách práve preto, že výsledky prieskumu v skutočnosti vyjadrovali [...]

Vláda USA sa stala majstrom klamstva, píše John Whitehead pre Ron Paul Institute

24.09.2022

Je to vláda, ktorá klame, podvádza, kradne, špehuje, zabíja, mrzačí, zotročuje, porušuje zákony, prekračuje svoje právomoci a zneužíva svoju moc takmer na každom kroku; zaobchádza so svojimi občanmi ako s bezmennými štatistickými a ekonomickými jednotkami, ktoré sa dajú kúpiť, predať, vymeniť, obchodovať s nimi a sledovať; vedie vojny kvôli zisku, väzní vlastných [...]

Viktor Orbán a realizmus

18.09.2022

Západná vládnuca trieda sa čoskoro naučí, že keď sa moralizátorský idealizmus zrazí s realitou, výsledkom je tragédia, píše žijúca legenda konzervatívnej žurnalistiky Rod Dreher. Jeden z tých európskych lídrov chápe svet taký, aký je. Nie je to líder silnejšej, bohatšej a väčšej krajiny. Všetci z triedy národnej bezpečnosti a spojeneckí novinári sú nadšení [...]

Donald Trump

Skončí Trump za mrežami alebo opäť v Bielom dome?

26.09.2022 14:00

Radikálny populista Donald Trump bojuje so zákonom.

lizz trussová

Trussová zrejme plánuje z ekonomických dôvodov upraviť britský vízový systém

26.09.2022 13:40

Britská premiérka by sa tak snažila vyriešiť problémy spojené s nedostatkom pracovnej sily v kľúčových odvetviach krajiny.

matovič NRSR

Mimoriadna schôdza k odvolávaniu Matoviča má byť v stredu

26.09.2022 13:22

Návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi financií iniciovala SaS.

Jevgenij Prigožin / Vladimir Putin /

"Putinov kuchár" Prigožin priznal, že založil Vagnerovu skupinu

26.09.2022 10:45

Ruský oligarcha spresnil, že Vagnerovu skupinu založil v roku 2014 s cieľom vyslať bojovníkov do východoukrajinského regiónu Donbas.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 41126x
Priemerná čítanosť článkov: 1958x

Autor blogu

Kategórie