Založ si blog

Všetko zakázané láka

Všade na svete žijú ľudia so zdravým rozumom a potom takí, ktorým to nedopaľuje. Dôležité je, ktorá skupina prevyšuje  medzi tými, čo krajinu spravujú. Iné krajiny nás teraz nemusia zaujímať, ale na  Slovensku je to dnes v tomto smere  jasné. Začalo to covidovým šialenstvom a predovšetkým cirkusom okolo očkovania.  Dobre, dali sme sa  vtiahnuť do hry mocných, veď celý svet bol v šoku.  Mocní sveta však zabudli,  že donucovanie nerobí nikdy dobrotu, len v ľuďoch vzbudí  odpor. Vládna moc na Slovensku  v strachu reagovala umlčovaním kritikov, represiami ,neumožnili  diskusiu medzi odborníkmi z dvoch opačných pólov. A tak si ľudia začali hľadať  všelijaké často skutočne  pochybné informácie na internete.  Podobne je to teraz  aj s Ukrajinou, namiesto  toho, aby nás nechali vybrať si a rozhodnúť sa slobodne,  aby  sa uverejňovali  správy rôzneho typu ,pohľad z oboch strán, rozhodli sa médiá ovládané finančnými skupinami a poplatné vládnej moci    zverejniť, čo uznajú za vhodné  .Namiesto serióznych správ nás kŕmia  nezmyslami, ako je ten, že Rusi sami ostreľujú  jadrovú elektráreň na území, ktoré už dávno ovládajú. 

A tak zase musíme  uspokojovať svoju túžbu po pravde  hľadaním alternatívnych zdrojov  a čoraz viac  v nás rastie hnev a ak to bude ešte dlhšie pokračovať, para raz vyfučí von.  

Zdôrazňujem opäť, že vojna je zlo a nemala sa začať. Ale že poniektorí sa nenecháme kŕmiť  umelou stravou , ale  rozmýšľame po svojom, snažíme sa vidieť veci pestrofarebne a nielen z jedného uhla resp. čierno- bielo , že rozmýšľame o príčinách a možných dôsledkoch  z nadhľadu a nepozeráme sa na konflikt očami zakrvavenými od hnevu, na tom nie je nič zlé, práve naopak.  Žili sme si tu na Slovensku celé desaťročia v relatívnom pokoji, však napokon,  je to aj o mentalite. Slováci sú závistliví ,ale aj skromní, pracovití. Možno aj ľahko ovplyvniteľní. Alebo už chceme mať len jednoducho pokoj svätý. Predtým tu bola normalizácia, teraz amerikanizácia a europeizácia. No sme  ticho, lebo potrebujeme prežiť. A práve snahu ľudí  o prežitie využívali vládnuce triedy od nepamäti vekov. Zavalili tých dole prácou,  a tí dreli  a dreli, platili dane, živorili … nestačili popri ťažkom živote myslieť a ak aj mysleli, nemali dosť síl vzoprieť sa. Len keď už bolo veľmi zle, postavili sa na odpor, ako to urobil napríklad  klasik Spartakus. Aj dnes by sme veru  potrebovali takého  rozumného  Spartakusa.

Krvavý bača

20.04.2024

Začnem konštatovaním, že médiá nám odjakživa najradšej prezentujú odvrátenú tvár ľudstva, negativitu a utrpenie . To totiž ľudí priťahuje najviac. Dôvod je úplne jednoduchý- pri utrpení iných človek zabúda na to vlastné. Keď vidí smrť dieťaťa, povie si: ja som na tom ešte celkom dobre. No neustále prezentovanie násilia a negativity človeka časom otupí , [...]

Inžinier Huliak rozmýšľa, že sa stane vedcom

19.04.2024

Škandál na škandále. Ani neviem, kto to celé odštartoval. Iste, niektorí neprovokujú náročky. Napríklad taká Dolinková s predčasne narodeným bábätkom v nemocnici , ktorému vraj mohla spôsobiť zdravotné problémy, tá to určite nemyslela zle. Horšie už vyznievajú jej súčasné kroky. Hoci sa na funkciu ministerky zdravotníctva tešila, pilulka jej pravdepodobne [...]

Dankovi ide o krk. Fico vie, čo robí

16.04.2024

V minulom blogu som kritizovala kroky R. Fica, ktorý povedal, že by bolo dobré, aby bol A. Danko predsedom Národnej rady. Samozrejme, Danko s jeho „kádrovým posudkom“ by ani nemal patriť do vrcholovej politiky. Dnes som však čítala dobrý komentár, ktorý síce môj postoj voči Dankovi a jeho plánom nezmenil, ale ukázal v plnej nahote , že Fico si dobre uvedomuje [...]

veliteľská budova, Banská Bystrica

Pôsobili v nej povstaleckí hrdinovia Golian a Viest. Veliteľskú budovu rezort obrany vynoví za takmer 13 miliónov

24.04.2024 07:00

Je dôležitou súčasťou našej histórie a zaslúži si pozornosť, zhodujú sa Banskobystričania pri pohľade na tamojšiu pamiatku v podobe Veliteľskej budovy.

vojna na Ukrajine, Kyjev, cintorín

ONLINE: Rusi obišli nedávno vybudovanú ukrajinskú obranu. Balík pomoci schválil aj americký Senát

24.04.2024 06:00, aktualizované: 07:54

Dobytie Očeretyne znamená, že sa Rusku podarilo obísť severné krídlo nedávno vybudovanej ukrajinskej prednej línie, vrátane mínových polí a zákopov.

Martina Šimkovičová, Robert Fico

Zmeny pre RTVS. Narazí zákon na Čaputovú alebo sa čaká na Pellegriniho? Šimkovičová ešte nemá meno nového riaditeľa

24.04.2024 06:00

Nový zákon o STVR dostal od Legislatívnej rady vlády zelenú. Vláda má o ňom rokovať na výjazdovom rokovaní.

Ukrajina, Charkov

Dokážu zastaviť Rusov? Západné zbrane prídu, ale Ukrajincom chýbajú vojaci, obávajú sa experti

24.04.2024 06:00

Prichádza západná vojenská pomoc pre Ukrajinu neskoro? Rusko dokázalo za posledné mesiace na bojisko posielať stále viac mužov.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1375646x
Priemerná čítanosť článkov: 4466x

Autor blogu

Kategórie