Založ si blog

Všetko zakázané láka

Všade na svete žijú ľudia so zdravým rozumom a potom takí, ktorým to nedopaľuje. Dôležité je, ktorá skupina prevyšuje  medzi tými, čo krajinu spravujú. Iné krajiny nás teraz nemusia zaujímať, ale na  Slovensku je to dnes v tomto smere  jasné. Začalo to covidovým šialenstvom a predovšetkým cirkusom okolo očkovania.  Dobre, dali sme sa  vtiahnuť do hry mocných, veď celý svet bol v šoku.  Mocní sveta však zabudli,  že donucovanie nerobí nikdy dobrotu, len v ľuďoch vzbudí  odpor. Vládna moc na Slovensku  v strachu reagovala umlčovaním kritikov, represiami ,neumožnili  diskusiu medzi odborníkmi z dvoch opačných pólov. A tak si ľudia začali hľadať  všelijaké často skutočne  pochybné informácie na internete.  Podobne je to teraz  aj s Ukrajinou, namiesto  toho, aby nás nechali vybrať si a rozhodnúť sa slobodne,  aby  sa uverejňovali  správy rôzneho typu ,pohľad z oboch strán, rozhodli sa médiá ovládané finančnými skupinami a poplatné vládnej moci    zverejniť, čo uznajú za vhodné  .Namiesto serióznych správ nás kŕmia  nezmyslami, ako je ten, že Rusi sami ostreľujú  jadrovú elektráreň na území, ktoré už dávno ovládajú. 

A tak zase musíme  uspokojovať svoju túžbu po pravde  hľadaním alternatívnych zdrojov  a čoraz viac  v nás rastie hnev a ak to bude ešte dlhšie pokračovať, para raz vyfučí von.  

Zdôrazňujem opäť, že vojna je zlo a nemala sa začať. Ale že poniektorí sa nenecháme kŕmiť  umelou stravou , ale  rozmýšľame po svojom, snažíme sa vidieť veci pestrofarebne a nielen z jedného uhla resp. čierno- bielo , že rozmýšľame o príčinách a možných dôsledkoch  z nadhľadu a nepozeráme sa na konflikt očami zakrvavenými od hnevu, na tom nie je nič zlé, práve naopak.  Žili sme si tu na Slovensku celé desaťročia v relatívnom pokoji, však napokon,  je to aj o mentalite. Slováci sú závistliví ,ale aj skromní, pracovití. Možno aj ľahko ovplyvniteľní. Alebo už chceme mať len jednoducho pokoj svätý. Predtým tu bola normalizácia, teraz amerikanizácia a europeizácia. No sme  ticho, lebo potrebujeme prežiť. A práve snahu ľudí  o prežitie využívali vládnuce triedy od nepamäti vekov. Zavalili tých dole prácou,  a tí dreli  a dreli, platili dane, živorili … nestačili popri ťažkom živote myslieť a ak aj mysleli, nemali dosť síl vzoprieť sa. Len keď už bolo veľmi zle, postavili sa na odpor, ako to urobil napríklad  klasik Spartakus. Aj dnes by sme veru  potrebovali takého  rozumného  Spartakusa.

Vraj Rusky nabádali svojich mužov, aby znásilňovali ukrajinské ženy a dievčatá

29.11.2022

Nemám slov. Denník pravda dnes uverejnil tento humus:https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/648741-rusky-nabadali-svojich-muzov-znasilnovat-ukrajinske-zeny-a-dievcata-uviedla-zelenska/ Tá Zelenská, ktorá si vymýšľa, že jej národ znesie všetko , len mu nesmú zobrať slobodu, ale pritom ona a jej muž nežijú život obyčajných Ukrajincov. Už sme tu mali kauzu hromadné znásilňovanie [...]

Hlavné udalosti dnešného dňa: Matovičov pokazený žalúdok a Čaputová ako sociálna pracovníčka.

26.11.2022

Zuzana Čaputová sa snaží bodovať. Možno si naozaj myslí, že takto je to správne a takýmito aktivitami si nájde naspäť cestu k svojmu ľudu. Už sme ju videli oblečenú v kroji , na túre a teraz na svojom fb statuse píše: „Sociálna výdajňa mestskej časti Petržalka už viac ako 10 rokov pomáha zmierňovať dopady prepadu týmto rodinám a seniorom bezplatnými [...]

Ukrajina v tme

25.11.2022

Hrdinské reči Zelenskej , ako Ukrajina vydrží všetko a že sloboda je najvzácnejšia, sú síce pekné, ale Zelenskí a ich blízki si určite aj teraz nežijú najhoršie na rozdiel od obyčajných Ukrajincov. Takže ich reči sú len peknými frázami a s morálkou veľa spoločného nemajú. Momentálna situácia na Ukrajine totiž miestami pripomína divoký Západ. [...]

Ukrajina / Vojak / Zbraň / Puška / Samopal /

Syna otráveného agenta Litvinenka chceli naverbovať do armády

04.12.2022 15:38

Bývalého ruského agenta a prebehlíka na stranu Západu zavraždili v roku 2006 v Londýne rádioaktívnym prvkom polónium 210.

Veronika Remišová, Marián Viskupič

Remišová obvinila SaS. Snažia sa zlomiť poslancov, aby hlasovali za pád vlády: Podľa Viskupiča opäť klame

04.12.2022 15:15

Ani vlastná mať im nerozumie. Čo vlastne chcú? Pýta sa šéfka Za ľudí Veronika Remišová.

Michal Šipoš

Šipoš pripustil diskusiu o zmenách v rozpočte

04.12.2022 14:30

Šimečka a Tomáš majú okrem chýbajúcich výdavkových limitov výhrady aj k rozsahu všeobecnej pokladničnej správy.

maroš žilinka

Žilinka má podstatne vyššiu dôveru ako Lipšic a Hamran

04.12.2022 13:53

Generálny prokurátor Maroš Žilinka je podľa prieskumu Focusu pre televíziu Markíza dôveryhodnejší ako špeciálny prokurátor či policajný prezident.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 191922x
Priemerná čítanosť článkov: 3621x

Autor blogu

Kategórie